Jak pić więcej wody? - Projekt Zdrowie
Projekt Zdrowie Zgierz
Umów się na wizytę

Jak pić więcej wody?

Upały nie odpuszczają! Dlatego przypominamy o najważniejszej kwestii przy takich temperaturach, czyli nawodnieniu!💧

Woda jest niezbędnym elementem do życia oraz utrzymania homeostazy organizmu. Stan nawodnienia organizmu ma kluczowe znaczenie dla procesu regulacji temperatury naszego ciała, dlatego tak często podkreśla się, że nawodnienie to absolutna podstawa zdrowia, szczególnie latem.

Pragnienie przychodzi naturalnie wraz ze wzrostem temperatury i powinniśmy pamiętać, że im jest cieplej, tym więcej należy wypijać. W upalne dni należy przyjmować od 2,5 do 3 litrów wody!

Oprócz różnego rodzaju napojów, bardzo dobrym sposobem na dostarczenie wody do organizmu są warzywa i owoce. Dodatkowo, gdy w raz z potem tracimy cenne składniki mineralne, pomogą nam one uzupełnić braki elektrolitów – na przykład potasu, sodu magnezu i wapnia. Zatem jakie warzywa i owoce są najlepszym źródłem wody w okresie wakacyjnym? Są to między innymi:
– ogórek,
– pomidory,
– cukinia,
– szpinak,
– rzodkiewka,
– arbuz,
– grejpfrut,
– melon,
– ananas oraz
– truskawki

Ze względu na wysokie temperatury intuicyjnie sięgamy po lżejsze potrawy, więc uwzględniając te owoce i warzywa można stworzyć ciekawe posiłki jakimi są chłodniki (np. z cukinii i rzodkiewki), koktajle (np. z truskawek i grejpfruta) oraz sałatki (np. z ogórka i melona)!

Niestety większość osób boryka się z bardzo poważnym problemem – nie potrafi wprowadzić do swojej diety większej ilości wody. Jest jednak kilka sposobów, pomagających w przemyceniu nawyku picia wody do naszego rozkładu dnia, które znajdziecie poniżej:

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy